W tym momencie usuwane są nie tylko napięcia mięśniowe wywołane negatywnymi emocjami, ale także poprawia się krążenie. Głęboki relaks to przede wszystkim najróżniejsze rodzaje głaskania. Kolejnym – również powolnym i delikatnym etapem – jest moment drenażu limfatycznego. Usprawnia on przepływ chłonki, dzięki czemu zmniejszają się opuchlizna i obrzęki, np. wokół oczu.
Masaż Kobido uważany jest za bardzo skuteczną alternatywę dla typowych zabiegów medycyny estetycznej. Jest całkowicie nieinwazyjny, naturalny, a co najważniejsze daje świetne efekty. Ten japoński masaż twarzy opiera się na ogromnej liczbie ruchów ręki masażysty, podzielonych na niemal pięćdziesiąt kategorii! Podczas zabiegu intensywność działań stopniowo wzrasta, a masaż z każdą chwilą staje się coraz mocniejszy. Pierwsze ruchy masażysty zachodzą bez środków poślizgowych, na umytej twarzy. Wykonuje on masaż tkanek głębokich, który przygotowuje skórę do kolejnych etapów. Wygładza delikatne zmarszczki oraz zmniejsza napięcie mięśniowe.
Tutaj można spodziewać się ruchów perkusyjnych, podbierania i podszczypywania. Często, zwłaszcza podczas kilku pierwszych zabiegów, pojawia się mocne rozgrzanie twarzy, które może zmusić specjalistę do skrócenia tej części masażu. Praktycy zaznaczają jednak, że po kilku sesjach skóra się przyzwyczaja i ten problem przestaje się pojawiać.
Masażysta uciska konkretne punkty twarzy, które wpływają pozytywnie na pracę całego danego mięśnia. Niektórzy na tym etapie zwracają również uwagę na aspekty bardziej obce nam – europejczykom, czyli wpływ akupresury na wybrane wewnętrzne organy. Akupresura nie powinna być bolesna, o ile we wcześniejszych etapach twarz rzeczywiście zostanie dogłębnie rozluźniona. W przypadku napięć mięśniowych może prowadzić do lekkiego, ale odczuwalnego, dyskomfortu.
Japoński masaż twarzy daje wspaniałe efekty liftingujące. Masaż kobido wykonywany różnymi technikami oraz z niejednakową intensywnością wpływa na wiele warstw twarzy, a także prowadzi do zmniejszenia napięcia jej mięśni. W związku z tym zmarszczki mimiczne stają się mniej widoczne. Stymulacja głębszych warstw mięśni twarzy prowadzi do poprawienia jej owalu, a ucisk zwiększa produkcję elastyny i kolagenu w skórze (dzięki temu staje się bardziej jędrna i napięta).
JDzięki manualnemu drenażowi z twarzy oprowadzana jest chłonka, dzięki czemu znikają obrzęki i opuchlizna. Masaż kobido działa również na opadające powieki, a dzięki pojawiającym się w nim elementom akupresury, może wpływać na organy wewnętrzne i stymulować je. Po całym zabiegu skóra twarzy i dekoltu powinna stać się bardziej gładka, jędrna i pełna blasku. Mięśnie staną się odprężone, ale też wzmocnione, a pobudzenie krążenia usprawni proces usuwania toksyn. Zmiany estetyczne zaczynają być widoczne już po pierwszej sesji. Dla długotrwałego efektu wymagany jest regularny masaż twarzy kobido. Zazwyczaj zaleca się serię dwunastu zabiegów, dwa razy w tygodniu. Po takiej serii warto od czasu do czasu zdecydować się na sugestywny masaż, który utrwali efekty.